Úvodní strana   e-mailový klient   Vytiskne stranu
 English
Vítejte v „Galerii pod Radnicí“ Zlín

 A K T U A L I T Y

Kal. J.VELČOVSKÝ 2025

Art-naive 2024
Zuzana Honsová - autorský kalendář 2024 k zakoupení v Galerii pod Radnicí...
Marcela Grigarová - autorský kalendář 2024 k zakoupení v Galerii pod Radnicí...

 P A R T N E Ř I

František Květoň
v Galerii pod Radnicí 2024
Svět úvěrů.cz
Vítejte ve světě úvěrů, kde zdánlivě složité pro Vás bude hračkou.
RealTools Zlín
Inzertní a prodejní katalog zboží...


Štolbová Renata

Renata Štolbová se narodila v roce 2.6.1958 v Českých Budějovicích. Je absolventka PF UK v Praze a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v roce 1984 ve speciálním ateliéru ilustrace a grafiky prof. Jiřího Mikuly. Vystudovala rovněž Integrovanou psychoterapii a pětiletý psychoterapeutický výcvik. Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje malbě, ilustraci a divadelní a loutkové tvorbě. V roce 1996 realizovala 14 obrazů Křížové cesty v kapličkách kolem kostela K.I.Diezenfohera v poutním místě Dobrá Voda u Českých Budějovic. Svými díly je zastoupena v českých i zahraničních sbírkách : USA, Kanadě, Venezuele, JAR, Holandsku, Německu a Japonsku. Společně s řezbářem Tomášem Štolbou vytvářela dřevěné malované betlémy (největší je v kostele P.Marie Bolestné v Dobré Vodě u Č.B., další jsou v majetku soukromých sběratelů.

Autorka je členem Mezinárodního sdružení výtvarníků„DIE SPIRALE“ se sídlem ve Vídni a členkou Nového sdružení pražských výtvarníků.


  Anděl s ptáčkem  Noční studánka / Bretaň  Na cestě  Švestková noc  Poutnice s pomněnkami  Anděl s ratolestí  Malá a velká poutnice  Tři králové